Majowe wycieczki

W pierwszym tygodniu maja odbyły się trzy wycieczki. 4 maja uczniowie klasy drugiej i trzeciej wybrali się do Wrocławia. Zwiedzili Zoo i Afrykarium, wjechali na najwyższy budynek miasta – Sky Tower, by podziwiać panoramę Wrocławia oraz poznali tajniki wody w Hydropolis. Wycieczka była bardzo intensywna i pełna atrakcji.

5 maja zerówka wraz z klasą pierwszą wybrały się do Parku Iluzji – największego na Mazowszu miejsca Edukacji i Rozrywki. W parku sensorycznym do dyspozycji zwiedzających było kilkadziesiąt różnego rodzaju atrakcji. Uczniowie poznali eksponaty związane z iluzją, które oszukując ich wzrok powodowały złudzenie rzeczywistości. Dzieci zobaczyły to, co zaprzecza prawom fizyki i ich racjonalnemu postrzeganiu rzeczy. Znalazł się również czas na aktywną zabawę i wypoczynek na świeżym powietrzu.

6 maja rano klasy 4, 5 i 6 wyruszyły do Warszawy. Pogoda i humory dopisywały wszystkim już od wejścia do autokaru. Najpierw uczniowie zwiedzili Stare Miasto i Zamek Królewski a po obiedzie eksperymentowali w Centrum Nauki Kopernik. Znalazł się również czas na zakup pamiątek i pamiątkowe zdjęcia.

Wciąż jesteśmy pod wrażeniem poznanych miejsc i chcielibyśmy tam wrócić. Zapraszamy do fotorelacji.