Święto Konstytucji 3 Maja

Wczoraj w naszej szkole z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA, ŚWIĘTA PRACY I ŚWIĘTA FLAGI odbyła się akademia. Dzieci z klas 0 i 1 zaprezentowały ,,Piosenkę małego patrioty” a uczniowie klas IV-VI odśpiewali ,,Odę do radości”

Po akademii odbył się rajd. Ta nietypowa forma świętowania poprzez aktywność ruchową dostarczyła całej społeczności szkolnej wiele radości. Uczniowie z kartami patrolowymi i mapami w ręku meldując się na punktach kontrolnych wykonywali zadania związane z naszą Ojczyzną.

Prezentacja multimedialna przeniosła nas w czasie do 1791 roku. Quizy, krzyżówki, praca z mapą Polski, musztra i inne, niecodzienne formy przekazania wiedzy pokazały, że tego typu lekcje nie mają sobie równych, przynoszą wiele korzyści, zapadają głęboko w pamięć i serca.

Z pracy w grupie czerpaliśmy garściami. W takich okolicznościach przekazaliśmy sobie nawzajem mnóstwo pozytywnych emocji. Tego nie sposób przecenić. Po rajdzie uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn. Cieszymy się, że jesteśmy częścią wspólnoty, zarówno tej mniejszej – szkolnej, jak i tej większej – narodowej!