Dzień Dziecka i Rodziny

Wyczekiwane przez wszystkich obchody „Dnia Dziecka i Rodziny” już za nami. Kolejny raz udało nam się zorganizować udaną imprezę dla uczniów, rodziców, przybyłych gości
a także i dla całej naszej lokalnej społeczności.

Podobnie jak jesienią, kiedy to organizowaliśmy Rajd Rowerowy dla uczczenia „Dnia Edukacji Narodowej” , tym razem też postawiliśmy na aktywne formy spędzania czasu i była to równie dobra decyzja. Warsztaty Nordic Walking przeprowadzone przez Panią Edytę Trzeciak z LZS Justynów, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno dzieci jak i dorosłych.

Wydano blisko 90 numerów startowych a byli i tacy, którzy dołączyli do nas spontanicznie, bez numeru. Najmłodsza uczestniczka, kilkumiesięczna Zuzia, pokonała z nami dystans 3,7 km w wózku dziecięcym dzielnie pchanym przez mamę i wychowawcę klasy Jej starszej siostry. Maszerowała cała nasza szkolna społeczność a także przybyli goście, wśród których znalazła się Pani Monika Pawlik – Zastępca Burmistrza Rzgowa. Pani Burmistrz nie tylko brała aktywny udział w obchodach ale wsparła nas w realizacji naszego święta.

Dmuchany tor przeszkód, dmuchana zjeżdżalnia i eurobungee, które były najliczniej obleganymi atrakcjami pikniku były finansowane z budżetu Gminy Rzgów. Wszystkie dzieci mogły się częstować darmową watą cukrowa i popcornem, które zostały opłacone z funduszy zebranych ze sprzedaży ciast i innych smakołyków na Jarmarku Świątecznym.

Każde dziecko ze szkoły dostało w prezencie tritanową butelkę do wody opatrzoną logo szkoły. Zakup tych prezentów był możliwy dzięki firmie TME, która przekazała darowiznę pieniężną dla naszych dzieci. Do dyspozycji gości był namiot z ciastami, owocami i napojami ofiarowanymi przez rodziców. KGW w Guzewie, któremu przewodniczy Pani Danuta Czekalska osłodziło dzieciom ten dzień, przekazując w prezencie kosz ze słodyczami.

Nieoceniona była jak zawsze aktywność OSP w Prawdzie i OSP w Guzewie, użyczających nam namioty, ławki, stoły i krzesła, zapewniając jednocześnie wparcie logistyczne związane z ich obsługą. Dodatkowo Druhowie z OSP w Guzewie, tj. Rafał Sykuła i Marcin Staszkiewicz zorganizowali dzieciom zawody i konkursy z nagrodami.

Dzieci miały też możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Panią Żanetę Gajkowską – nauczyciela z naszej placówki czy też profesjonalnego malowania twarzy i tatuaży, które otrzymały w prezencie od „osoby niezwykle zaangażowanej i oddanej naszym dzieciom, pragnącej zachować anonimowość”.

Nie zabrakło również zaplatania warkoczyków zorganizowanego już tradycyjnie przez Panią Agnieszkę Gąsiorek – nauczyciela z naszej szkoły oraz stoiska z zimnymi napojami od klasy 8.

W trakcie pikniku dzieci miały możliwość bezpłatnego zasadzenia dla swoich rodziców lawendy – jako prezentu na Dzień Matki i Ojca.

Po wyczerpujących atrakcjach wszyscy ze smakiem zjedli pyszne kiełbaski z grilla, których zakup sponsorowała spółka „Pako Lorente”.
Całe przedsięwzięcie nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Gminy, sponsorzy i lokalne organizacje ale także gdyby nie zaangażowanie grupy rodziców, którzy aktywnie wspierają wysiłki Rady Rodziców w kreowaniu dla dzieci ciekawszej teraźniejszości dla ich lepszej przyszłości.
Tegoroczny „Dzień Dziecka i Rodziny” planowany dla społeczności Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie stał się wydarzeniem dla całej naszej lokalnej społeczności.

Warto wspomnieć, że oprócz uczniów, ich rodzeństwa, rodziców , babć i dziadków czy grona pedagogicznego była z nami Radna Rady Powiatu Łódzkiego Wschodniego Pani Edyta Waprzko, Radny Rady Miejskiej w Rzgowie Pan Wiesław Gąsiorek, Prezes OSP w Guzewie Pan Wojciech Pacholski, Sołtys wsi Guzew-Babichy Pan Henryk Zaborowski oraz członkowie rady sołeckiej Pani Klaudia Zaborowska-Gorzkiewicz i wspomniany już Druh Rafał Sykuła.
Wszystkim tym, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do wspaniałej zabawy i naszego kolejnego wspólnego sukcesu z całego serca dziękuję! Dziękuję w imieniu zadowolonych dzieci!
Przewodniczący Rady Rodziców
Dawid Sięcio