Przejdź do treści

Warsztaty druku 3D

W dniach 10 oraz 23 maja bieżącego roku w naszej szkole przeprowadzone zostały warsztaty dotyczące druku 3D. W ciągu tych dwóch dni dzieci z klas 3-8 poznawały tajniki tej ciekawej i nowoczesnej technologii szybkiego prototypowania.

Zajęcia składały się z dość obszernej części teoretycznej obejmującej genezę druku 3D, przegląd obecnie dostępnych technologii druku, przegląd stron internetowych na których dostępne są gotowe do druku modele, pokaz oprogramowania do projektowania w trójwymiarze, a także przykład własnoręcznego przygotowania kodu do drukarki przy pomocy dedykowanego oprogramowania.

Korzystając z dostępu do Laboratorium Przyszłości dzieci na własne oczy mogły przyjrzeć się jak w trakcie zajęć drukowany jest jeden z modeli na drukarce 3D którą na wyposażeniu posiada nasza szkoła. Następnie na przykładach gotowych wydruków omówione zostały szczegóły przygotowania modelu 3D, przykłady łączenia kilku wydruków w jeden duży model pływającego statku, a także krok po kroku omówiona została praca drukarki 3D, jej poszczególne elementy robocze oraz powstały w trakcie zajęć model.

Zajęcia były przykładem połączenia ciekawej teorii z niemniej ciekawą praktyką i spotkały się z dużym zainteresowaniem dzieci. Lekcja minęła w mgnieniu oka, a szczegółowym pytaniom nie było końca.

Szybkość, otwartość oraz ciekawość z jaką dzieci w naszej szkole przyswajają wiedzę związaną z nowoczesnymi technikami pokazuje ogromny potencjał drzemiący w naszej zdolnej szkolnej młodzieży.

Skip to content