Uroczyste obchody 85 rocznicy wybuchy II wojny światowej

Dnia 01.09 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Guzewie pod opieką Pani Moniki Krajewskiej uczestniczyli z pocztem sztandarowym w uroczystych obchodach 85 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Odbyła się uroczysta Msza Święta odprawiona przez księdza proboszcza kanonika Krzysztofa Florczaka, a później uroczysty przemarsz władz gminy z Panem Burmistrzem Mateuszem Kamińskim oraz Panią wiceburmistrz Moniką Pawlik, przewodniczącym Rady Miejskiej panem Jarosławem Świerczyńskim w kierunku cmentarza parafialnego na Grób Nieznanego Żołnierza.

Dziękujemy uczniom: Kindze Sykuła, Natalii Kunka i wspierającej poczet NataliI Socha oraz chorążemu Miłoszowi Gąsiorkowi z klasy 8 za udział i godne reprezentowanie naszej szkoły oraz upamiętnienie tamtych wydarzeń.

Zapraszamy wszystkich do krótkiej refleksji nad tymi trudnymi wydarzeniami z historii naszej ojczyzny i bohaterami tamtych dni.