Zaproszenie dla rodziców na szkolenie z zakresu bezpieczeństwa w sieci

Drodzy Rodzice!
Z radością informujemy, że specjaliści prowadzący z uczniami wszystkich klas warsztaty
w kwietniu i maju – Michał Maciejak i Anna Kosater przygotowali specjalne szkolenie dla Was, oparte na informacjach zebranych od uczniów podczas ostatnich warsztatów z zakresu bezpieczeństwa w sieci. Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy i narzędzi, które pomogą Wam w lepszym zrozumieniu zagrożeń internetowych, mowy nienawiści oraz profilaktyki transdiagnostycznej, czyli podejścia uwzględniającego kontekst zachowania dzieci
w określonych sytuacjach.

Szkolenie dostępne jest pod tym linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=4iFqY3daImM

Zakres Szkolenia:

Zagrożenia w Sieci

W tej części szkolenia dowiecie się Państwo o najczęstszych zagrożeniach, na jakie mogą natknąć się dzieci w internecie. Informacje te są oparte na obserwacjach i doświadczeniach naszych uczniów, którzy podczas warsztatów dzielili się swoimi obawami i doświadczeniami związanymi z korzystaniem z internetu.

Mowa Nienawiści

Mowa nienawiści w sieci jest poważnym problemem, który może mieć negatywne skutki dla młodych osób. Podczas szkolenia zostaną przedstawione sposoby rozpoznawania mowy nienawiści, jej konsekwencje prawne oraz działania, jakie mogą podjąć rodzice i dzieci, aby jej przeciwdziałać. Informacje te zostały wzbogacone o spostrzeżenia zebrane od uczniów, którzy opowiadali o swoich doświadczeniach z hejtem w internecie.

Profilaktyka Transdiagnostyczna

Ostatnia część szkolenia dotyczy profilaktyki transdiagnostycznej, czyli podejścia, które uwzględnia kontekst zachowania dzieci w określonych sytuacjach. Specjaliści omówią, jak różne problemy emocjonalne i behawioralne mogą wpływać na zachowanie dzieci w sieci i jak można im zapobiegać. Dzięki obserwacjom prowadzonym przez szkoleniowców, mogliśmy zebrać cenne informacje, które pomogą Wam lepiej zrozumieć i wspierać Wasze dzieci.

Dlaczego warto wziąć udział?

Szkolenie zostało przygotowane na podstawie rzeczywistych potrzeb i doświadczeń naszych uczniów. Udział w nim pozwoli Państwu na:

• Zwiększenie świadomości na temat zagrożeń w sieci.
  • Poznanie skutecznych metod przeciwdziałania mowie nienawiści.
  • Zdobycie wiedzy na temat profilaktyki transdiagnostycznej, która pomoże lepiej wspierać dzieci w codziennym korzystaniu z internetu.

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z materiałami szkoleniowymi i do aktywnego udziału w szkoleniu. Wasza rola w kształtowaniu bezpiecznych nawyków internetowych
u dzieci jest nieoceniona.

Link do szkolenia: https://www.youtube.com/watch?v=4iFqY3daImM

Z wyrazami szacunku,