Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, w tym dniu obchodzony jest także Światowy Dzień Zespołu Downa.
Święto ustanowione zostało w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Jego celem jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych, a symbolem święta stały się kolorowe skarpetki.
Samorząd Szkolny zaprasza wszystkich do udziału w akcji „Dzień Kolorowej Skarpetki”.

By włączyć się do akcji uczniowie w czwartek 21 marca powinni założyć dwie kolorowe skarpetki nie do pary okazując tym samym solidarność z osobami z Zespołem Downa i pokazując sobie, i wszystkim wokół, że świat jest piękny i kolorowy bo jest różny jak MY!
Wszyscy jesteśmy ważni i wyjątkowi!

Zapraszamy wszystkich Naszych uczniów do przyłączenia się do akcji.

Dorota Tomaszewska