Wycieczka do Palmiarni i Centrum Nauki i Techniki EC1 – Ulica Żywiołów

15.03.2024r. uczniowie klas zero i pierwszej wraz ze swoimi wychowawcami panią Natalią Chrabelską oraz Panią Katarzyną Tłoczek wzięli udział w wycieczce do Palmiarni i Centrum Nauki i Techniki EC1 na Ulicę Żywiołów w Łodzi.
Podczas spaceru po Palmiarni dzieci podziwiały kolekcje roślin szklarnianych, która liczy ponad 9200 okazów. Uczniowie rozkoszowali się warunkami klimatycznymi różnych stron świata przechadzając się wśród palm, bananowców, drzew kawowych, cytrynowców, drzew z awokado, a także wśród różnych gatunków ryb i żółwi z różnych zakątków globu.

Po tym niezwykłym i pouczającym przeżyciu klasy udały się na Ulicę Żywiołów do Centrum Nauki i Techniki EC 1.

Ulica Żywiołów to 3 piętra i 1 500 metrów kwadratowych eksperymentów i aktywności ruchowych, które wspierają wszechstronny rozwój dzieci. Jest podzielona na 5 stref tematycznych, związanych z żywiołami wody, ziemi, powietrza, ognia i życia. Przestrzeń zmobilizowała dzieci do eksperymentów oraz dostarczyła wiedzę poprzez zabawę.

Czas w tych niezwykle atrakcyjnych miejscach minął bardzo szybko. Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Guzewa.