Rajd z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Dziś w naszej szkole z okazji ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA, ŚWIĘTA PRACY I ŚWIĘTA FLAGI ponownie odbył się rajd. Tym razem został on przygotowany przez uczennice klasy siódmej i ósmej. Dzieci zostały podzielone na patrole, w każdym znajdowali się uczniowie z różnych klas, co sprzyjało integracji.

Mapy doprowadziły każdą z grup do punktów kontrolnych, na których należało wykonać zadania związane z naszą Ojczyzną. Były to quizy, krzyżówki, puzzle z godłem i wiele innych atrakcyjnych wyzwań. Na punktach uczniowie musieli wykazać się znajomością wiedzy dotyczącej naszego kraju i jego historii. Ku radości wszystkich uczestników rajdu karty patrolowe szybko zapełniały się punktami.

Te formy przekazania wiedzy pokazały, że tego typu lekcje nie mają sobie równych. Mamy nadzieję, że wszystkim uczestnikom rajdu lekcja na świeżym powietrzu zapadnie głęboko w pamięci a myśl o niej będzie przywoływała pozytywne emocje.

Cieszmy się, że jesteśmy częścią wspólnoty, zarówno tej mniejszej – szkolnej, jak i tej większej – narodowej.

Tekst i foto: Natalia Chrabelska