Dzień Ziemi

W dniu Ziemi obchodzonym 22 kwietnia, ludzie na całym świecie uświadamiają wszystkim, że natura to najcenniejszy skarb naszej planety, której dary należy wykorzystywać mądrze – tak, by starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Jak co roku nauczycielka biologii i przyrody p. Urszula Sabela przygotowała zajęcia z okazji Dnia Ziemi. Wraz z innymi nauczycielami naszej szkoły chciała rozbudzić w uczniach poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz pokazać, że wszyscy jesteśmy  współodpowiedzialni za to jakie będzie nasze środowisko w przyszłości. W tym roku cała społeczność szkolna działała pod hasłem ,,Zainwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w pracach sprzątania terenu wokół szkoły.

Nasi młodzi ekolodzy imponowali swym zaangażowaniem spisując się na medal !!!

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w akcji i ogrom włożonej pracy, która przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.  Pamiętajmy wszyscy, że niszcząc planetę, niszczymy siebie a dbając o nią dajemy jej nowe życie.

Tekst i foto: Natalia Chrabelska