Ankieta dla rodziców uczniów klas 5-8

Szanowni Rodzice uczniów klas 5-8!

W związku z nieustającą troską o wszechstronny rozwój naszych uczniów oraz chęcią stworzenia jak najlepszego środowiska wychowawczego, pragniemy zaprosić Państwa do aktywnego udziału w tworzeniu szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego. Zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej czynników chroniących i czynników ryzyka, które mają wpływ na nasze dzieci.

Dlaczego to takie ważne?

Każde dziecko jest unikalne i wyjątkowe, a jego rozwój zależy od wielu czynników, zarówno pozytywnych, jak i negatywnych. Naszym celem jest zrozumienie, jakie elementy środowiska szkolnego i domowego wspierają rozwój uczniów, a jakie mogą stanowić zagrożenie. Dzięki Państwa opiniom i spostrzeżeniom będziemy mogli:

1. Identyfikować czynniki chroniące – czyli te elementy, które wspierają i pozytywnie wpływają na rozwój naszych dzieci. Mogą to być m.in. stabilne relacje rodzinne, dostęp do zajęć pozalekcyjnych, wsparcie emocjonalne i wiele innych.
  2. Rozpoznawać czynniki ryzyka – czyli te elementy, które mogą negatywnie wpływać na rozwój uczniów, takie jak stres, brak wsparcia, problemy w relacjach rówieśniczych czy trudności emocjonalne.

Jakie korzyści przyniesie wypełnienie ankiety?

• Lepsze zrozumienie potrzeb uczniów: Państwa odpowiedzi pozwolą nam dokładniej zrozumieć, z jakimi wyzwaniami i problemami borykają się nasze dzieci, oraz jakie mają potrzeby.
  • Skuteczniejsze wsparcie: Dzięki zdobytym informacjom będziemy mogli przygotować bardziej dopasowane i skuteczne programy wychowawcze oraz profilaktyczne, które będą wspierać rozwój naszych uczniów w sposób kompleksowy.
  • Tworzenie bezpiecznego środowiska: Identyfikacja czynników ryzyka umożliwi nam podjęcie działań mających na celu ich eliminację lub minimalizację, co przyczyni się do stworzenia bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego środowiska szkolnego.

Jak wypełnić ankietę?

Ankieta jest anonimowa. Uzyskane odpowiedzi będą bezcenne w procesie planowania
i wdrażania działań i programów wspierających rozwój naszych dzieci.

Gdzie znaleźć ankietę?

Link do ankiety został przesłany do Państwa na e-dziennik, a także można go znaleźć poniżej. Prosimy o wypełnienie ankiety do końca czerwca.

Państwa zaangażowanie i współpraca są dla nas nieocenione. Wierzymy, że dzięki wspólnemu wysiłkowi stworzymy jeszcze lepsze warunki do nauki i rozwoju dla naszych uczniów.

Dziękujemy za Państwa czas i wsparcie!
Z wyrazami szacunku, pedagog szkolny

Edyta Waprzko