Przejdź do treści

Wycieczka do Warszawy

W dniu 18 maja klasy: VI, VII, VIII wybrały się na wycieczkę do Warszawy. Opiekunami byli: Elżbieta Skrobiszewska, Monika Bladowska i Marcin Kaczmarek.

Realizację programu rozpoczęliśmy od zwiedzania cmentarza wojskowego na Powązkach. Pan przewodnik pokazał nam część cmentarza poświęconą bohaterom powstania styczniowego, czasu obu wojen, aż do historii najnowszej, czyli pomnik ofiar katastrofy w Smoleńsku.

Następnie udaliśmy się do Muzeum Powstania Warszawskiego , aby zapoznać się z historią bohaterskiej, nierównej walki Warszawiaków z okupantem niemieckim w czasie 63 dni powstania.

Uczniowie mieli możliwość zbierania materiałów historycznych znajdujących się przy wybranych wystawach, co z ochotą czynili. Największą ciekawość połączoną z zadumą wzbudziła wystawa ”Miasto Ruin” , gdzie zobaczyliśmy w technice 3 D zburzoną Warszawę pod koniec II wojny światowej.

Ostatnim punktem programu była wizyta w Łazienkach, gdzie po krótkim zwiedzaniu uczestniczyliśmy w lekcjach muzealnych, przenosząc się na chwilę w czasy „ króla Stasia” i jego słynnych obiadów czwartkowych.
Po obiedzie mieliśmy czas wolny na Starym Mieście. Był to czas zakupu pamiątek, rozmów, refleksji, zdjęć, ale też „małego słodkiego co nie co”.

Do szkoły wróciliśmy ok.20.00 trochę zmęczeni, ale bogatsi o wiedzę i zadowoleni, że zwykły dzień przeżyliśmy w dość niezwykły sposób.

Elżbieta Skrobiszewska

Skip to content