Szkolni wolontariusze wspierają akcję CARITAS

W niedzielę, 18  lutego 2024 roku na terenie Gminnego Ośrodka Sportu, Turystyki
i Rekreacji  w Rzgowie Parafialny Zespół Caritas Rzgów przeprowadził kolejną akcję charytatywną mającą na celu zebranie pieniędzy na rehabilitację niepełnosprawnych dzieci
z terenu naszej gminy i  parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Rzgowie.

Wydarzenie obfitowało w szereg różnych atrakcji. Przeprowadzono rozgrywki sportowe w halowej piłce nożnej, w których wzięło udział 6 drużyn. Piłkarki i piłkarze podczas halowych rozgrywek zaprezentowali ogromny hart ducha i siłę walki.

W trakcie  wydarzenia sportowego odbyły się również licytacje, np. klubowych koszulek z autografami zawodników ŁKS, można było też wylicytować piłkę z autografem kardynała Grzegorza Rysia, gadżety przekazane przez Urząd Miejski, jak również nabyć piękne, ozdobne kwiaty pochodzące z gospodarstwa państwa Turskich.

W akcję włączyli się również uczniowie naszej szkoły oraz wolontariusze ze szkoły podstawowej w Rzgowie, sprzedając upieczone własnoręcznie lub z pomocą rodziców ciasta. Ze sprzedaży ciast uczniowie uzyskali 1521 zł. Brawo! Inni wolontariusze prowadzili kwestę, obsługiwali stoisko z ciepłymi napojami, bądź angażowali się w inne czynności organizacyjno- porządkowe.

Cała akcja odbyła się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Rzgowa Mateusza Kamińskiego  przy udziale proboszcza, księdza kanonika Krzysztofa Florczaka.

Sprzedaż domowych wypieków, zbiórka do puszek i licytacje przyniosły  ponad
7 500zł! Taką kwotą wesprzemy dzieciaki.

Bardzo dziękuję szkolnym wolontariuszom oraz ich rodzicom za przygotowanie wypieków
i aktywne uczestnictwo w wydarzeniu.

Edyta Waprzko