Wyjście na pocztę

15.12.2023r. dzieci z klasy 0 i 3 wraz ze swymi wychowawczyniami A. Dudziak i N. Chrabelską wybrały się na wycieczkę autobusem miejskim do Urzędu Pocztowego w Rzgowie. Celem wycieczki było wysłanie listów do swoich bliskich oraz do Św. Mikołaja, zapoznanie z instytucją poczty oraz pracą listonosza.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z wyglądem poczty i urządzeniami. Poznali logo poczty oraz  różne rodzaje listów.

Na koniec dzieci samodzielnie podstęplowały koperty pieczątką z napisem: ,, Priorytet”, nakleiły na koperty znaczki i wysłały swoje listy.

Po wizycie na poczcie klasa zero udała się do kawiarni na pączki i ciepłą czekoladę a klasa trzecia na cmentarz, by przed świętami zapalić znicze na grobach swych bliskich oraz na grobie nieznanego żołnierza.

Wizyta na poczcie i przejazd komunikacją miejską były okazją do utrwalenia nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.