Wyjazd do Hiszpanii w ramach projektu Erasmus +

W ramach naszego zwycięskiego projektu Erasmus+, uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w wyprawie do Hiszpanii.

Wyruszyliśmy 17 kwietnia. Podczas naszej tygodniowej podróży mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w zajęciach w szkole Aurelio Gomez Escolar z technik uważności. Zwiedziliśmy miasto naszej partnerskiej szkoły – Burgos. Odwiedziliśmy Madryt a w nim fani piłki nożnej mogli znaleźć coś dla siebie, ponieważ znaleźliśmy się również na stadionie Real Madryt, Santiago Bernabeu. Madryt ugościł nas przepiękna pogoda dlatego mogliśmy wybrać się również do parku Retiro a w nim odbyć warsztaty z jogi i relaksacji.

W kolejnych dniach mieliśmy przyjemność znaleźć się nad Oceanem. Uczniowie naszej szkoły nie mogli się oprzeć kąpieli w lodowatej wodzie. Zwiedziliśmy tutaj miasto Santander oraz korzystając z pięknej pogody na plaży odbyliśmy warsztaty z jogi.

Kolejnego dnia udaliśmy się na 10 kilometrowy spacer wzdłuż rzeki Ebro. Podziwialiśmy przepiękne widoki oraz kanion. W pięknych okolicznościach przyrody odbyliśmy warsztaty z relaksacji oraz technik uważności.

Dodatkowo w ramach naszej wyprawy, zwiedziliśmy przepiękna Katedrę w Burgos, wpisaną na listę zabytków UNESCO oraz Muzeum Ewolucji Człowieka w Burgos, gdzie znajdują się jedyne na świecie szczątki naszych praprzodków z okresu plejstocenu odkryte w pobliskiej wiosce. Szczątki liczą 500 tysięcy lat.

Mamy nadzieję, ze ten wyjazd na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów! Wszystko było możliwe dzięki środkom pozyskanym z programu unijnego Erasmus+.