Spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem

13 kwietnia 2023 roku mury naszej szkoły zaszczycił swą obecnością p. Marcin Pałasz – autor książek oraz słuchowisk radiowych dla dzieci.

Pisarz otrzymał Nagrodę Literacką oraz wyróżnienie za tekst literacki w konkursie Książka Roku za książkę pt. „Sposób na Elfa”.

Podczas spotkania autor opowiadał uczniom naszej szkoły o swoim życiu we Wrocławiu i o pracy zawodowej, którą jest pisanie książek dla dzieci. Wyjaśnił również skąd czerpał pomysły do pisania utworów i omówił proces powstawania książki.

Dzieci słuchały z zaciekawieniem i bardzo żywo, z uśmiechem reagowały na jego opowieści. Autor w wyjątkowy, komiczny sposób przedstawiał dzieciom liczne historie ze swojego życia. Uczniowie mieli do naszego gościa mnóstwo pytań. Najbardziej ciekawiło dzieci czy bohaterowie przedstawionych historii istnieją naprawdę.

Na koniec miłego i bardzo ciekawego spotkania uczniowie mogli nabyć książkę i uzyskać autograf z dedykacją.

Tekst i foto: Natalia Chrabelska