Wymiana Erasmus+

Dzisiaj mieliśmy zaszczyt gościć nauczyciela wraz z uczennicami ze szkoły hiszpańskiej w ramach projektu Erasmus+. Uczniowie wraz z nauczycielem Hectorem Godoy przyjechali do nas z Barcelony, ze szkoły Escola Escolapies Olesa de Montserrat.

Przywitaliśmy ich typowymi polskimi potrawami i oprowadziliśmy po szkole. Dzięki przygotowanym prezentacjom dowiedzieliśmy się nieco o tradycjach hiszpańskich. Uczennice klasy siódmej Antonina Staszkiewicz i Julia Woźniak odwdzięczyły się, przygotowując prezentację o Polsce w języku angielskim dzięki temu nasi goście dowiedzieli się więcej o naszej polskiej kulturze i obyczajach.

Dodatkowo uczennice przywiozły ze sobą tradycyjne przysmaki dominujące w ich kraju, którymi poczęstowały naszych uczniów.

Po wizycie w szkole pani dyrektor wybrała się wraz z gośćmi z naszej szkoły partnerskiej do Urzędu Miasta w Rzgowie, gdzie mieli przyjemność rozmawiać z panią wiceburmistrz.
W kolejnych dniach nasi goście będą uczestniczyć wraz z uczniami naszej szkoły w zajęciach, które będą obserwować oraz brać w nich aktywnych udział.

Mamy nadzieję, że to spotkanie będzie inspiracją dla naszych uczniów. Da im motywację do nauki języka angielskiego i skłoni do nawiązywania kontaktów z rówieśnikami z innych krajów.