Dzień bez plecaka

W koszyku, walizce, nosidełku, lodówce turystycznej, koszu pojemniku na narzędzia a nawet wózeczku dla lalek. W dniu 18 listopada uczniowie naszej szkoły postanowili zaszaleć i porzucić szkolne plecaki.

„No backpack day” dzieci przychodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach, w plastikowych torbach lub w wymyślonych przez siebie przedmiotach użytku codziennego.

W ten sposób chcą zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.

Wszyscy uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią i pomysłowością. Zapraszamy do fotogalerii.